Sztukateria – Przedsionek, który zaprasza

Sztukateria – Przedsionek, który zaprasza…..


Przedsionek ze sztukaterią
Przedsionek ze sztukaterią

Przedsionek, który zaprasza gości do naszego domu powinien być przedsmakiem tego co spotka nas dalej ale przede wszystkim wizytówką nas samych. Ciężkie w aranżacji przedsionki ze względu na swój metraż są często zmorą dla domowników  i zazwyczaj zostają wyposażone w nic nie znaczącą szafkę na buty i wieszak na okrycie wierzchnie gości. Tym sposobem prawie każdy przedsionek odstrasza zamiast zapraszać do wnętrza naszego domu.

Porzućmy wszelkie utarte w głowie zasady co do wyposażenia przedsionka. Czy musimy koniecznie właśnie tam lokalizować szafkę na buty?  A jeśli tak, to nie musi być to od razu szafa na wszystkie pary naszego obuwia.  Projektanci cały czas  głośno krzyczą im mniej tym lepiej. Nawet popularny ostatnio styl eklektyczny wcale nie pozwoli na to przy przesadzić z jakimś dodatkiem w jednym kierunku. Jeśli jest Ci niezbędna szafka na kilka par butów, zastanów się nad jej wyborem dobrze. Na rynku mamy wiele designerskich mebli do wyboru, które potrafią być praktyczne a jednocześnie prawdziwymi dziełami sztuki.Taki mebel powinien wpasować się w koncepcję całego wystroju lub według eklektyzmu całkowicie od niego odstawać. Pamiętaj jednak, że szafa na całe Twoje obuwie wcale nie musi znajdować się już na wejściu domu i odstraszać swoją wielkością gości. Postaw na mały dodatek w oryginalnym wydaniu.

Podstawa wyposażenia przedsionka

Podstawą wyposażenia każdego przedsionka jest lustro. Oprócz praktycznej strony, znanej wszystkim, lustro to element dekoracyjny  i optycznie powiększający pomieszczenie. Tu mamy szerokie pole do popisu, rama lustra może być zwykła lub bogato zdobiona. Popularnym ostatnio trendem jest wykonanie ramy lustra samodzielnie – sztukateria. Szeroki wachlarz wzorów daje wiele możliwości dekoracyjnych a fakt, iż elementy sztukaterii możemy malować na dowolny kolor to kolejny atut tego typu rozwiązań.Lustra naklejone narożnie bez ram na łączeniu ścian zwiększają optycznie przestrzeń pomieszczenia, jest to zabieg często stosowany przez dekoratorów wnętrz. Warto zastosować się do niego przy urządzaniu naszego niewielkiego a jakże istotnego pomieszczenia.

Mały stolik karciany będzie kolejnym zaskakującym dodatkiem w naszym przedsionku. Spełnia funkcję centralnego miejsca gdzie pozostawiamy klucze ale również typowo dekoracyjną. Nieodzownym elementem stolików powinny być latarenki i lampiony z zapachowymi świecami i świeże sezonowe kwiaty. Wystrój takiego przedsionka można a nawet należy zmieniać w nawiązaniu ze zmieniającymi się porami roku i do nich dostosować panujące trendy wnętrzarskiego rynku.

Może się Tobie również spodobać