Dlaczego warto wykorzystać panele ścienne 3D?

Po samodzielnie wykonanym remoncie wiele osób zaczyna zadawać sobie pytanie: „czy warto wykorzystać panele ścienne 3D?”. Nic dziwnego, malowanie tylko z pozoru wydaje się prostą czynnością. W rzeczywistości  wymaga ono wielu niełatwych i niezwykle żmudnych prac przygotowawczych. Osoba niewprawiona w szpachlowaniu może doprowadzić do powstania wielu nierówności i smug na ścianach, które zupełnie zepsują końcowy efekt. To samo dotyczy innych prac remontowych. Jak zatem ukryć powstałe niedoskonałości?

Montaż panele ścienne 3D w salonie

Zakrywanie niedoskonałości ścian to temat tak szeroki, że można by stworzyć odrębną dziedzinę nauki poświęcony wyłącznie temu zagadnieniu jakim są warto wykorzystać panele ścienne 3D. Na forach internetowych można przeczytać o setkach sposobów na maskowanie różnego rodzaju pęknięć, odprysków, trudnych zabrudzeń itp. Coraz częściej mówi się o wykorzystywaniu w tym celu sztukaterii styropianowej (lub poliuretanowej). Okazuje się, że elementy dekoracyjne mogą pełnić także tę praktyczną funkcję.

Montaż paneli ściennych

panele ścienne 3D w salonieMontaż panele ścienne 3d, szczególnie tych ozdobnych, znanych z klasycznych wnętrz, to dzisiaj rzadkość. Wiele osób boi się instalować je na swoich ścianach, sądząc, że jest to rozwiązanie przeznaczone do luksusowych domów i mieszkań. Ale prawda jest taka, że to właśnie panele na ścianę nadają wnętrzom eleganckiego sznytu. Powodem nie są jedynie piękne wzory i precyzyjne żłobienia, ale możliwość łatwego utrzymania ścian w czystości. Nawet gdy w domu mieszka gromadka dzieci, dzięki panelom można cieszyć się najwyższym komfortem i stylem – do czyszczenia na ogół wystarczy ściereczka i odrobina wody. Panele to zatem nie tylko świetny sposób na zakrycie już istniejących nierówności i zabrudzeń na ścianach, ale skuteczne zabezpieczenie się przed powstawaniem kolejnych. Materiał, z którego wykonuje się obecnie elementy, są bardzo trwałe i lekkie. Dzięki temu konieczność wymiany paneli jest rzadkością, a gdy nawet dojdzie do sytuacji, w której trzeba będzie to zrobić, cały zabieg potrwa kilka chwil. To niewątpliwie przewaga tego rozwiązania nad tym, które wymaga szpachlowania, gruntowania i nakładania nawet kilku warstw farby.

Krzywe ściany a panele w naszym domu

Zdarza się też spotkać krzywe ściany w nowym domu. W takim przypadku pozostaje jedynie optycznie niwelowanie różnic za pomocą panele ścienne 3D. Jeśli na przykład wysokość po jednej stronie pomieszczenia jest większa niż po drugiej, można zdecydować się na montaż  listew ściennych (prostych lub w ornamenty). Aby zminimalizować różnicę, nie należy montować listwy na jednej wysokości, tylko z zachowaniem właściwych proporcji (np. po linii łączącej środki skrajnych wysokości). Jako że elementy są wykonane z lekkich, nowoczesnych materiałów, można je łatwo dociąć i spasować.

Stylowo i praktycznie

Jak widać, sztukateria styropianowa pozwala urządzić się stylowo i praktycznie. Przypadki, o których była mowa wyżej, dotyczą jednak dużych niedoskonałości ściennych. Elementy sztukateryjne mogą natomiast również pomóc w przypadku punktowych nierówności, skaz i różnej maści drobnych mankamentów. Z pomocą przychodzą dodatki takie jak: panele ścienne 3D, kinkiety klasyczne, sztukateria wokółdrzwiowa i wokółokienna czy mniejsze dekory.

Może się Tobie również spodobać