Sypialnia nie jest pomieszczeniem, w którym spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia, jest to jednak niezwykle ważne wnętrze wspomagające nasz relaks, wyciszenie oraz wpływające na nasz zdrowy sen. Z tych powodów sypialnia powinna zostać zaaranżowana z niezwykłą starannością. To wyjątkowe wnętrze musi gwarantować komfort, świetny wypoczynek, a przy okazji powinno być przestronne w miarę swoich możliwości.

Piękna, nowoczesna sypialnia – inspiracje

Sypialnia inspiracje – takie hasło bardzo często wpisywane jest w internetową wyszukiwarkę. Oznacza to, że wiele osób chce wspomóc się najnowszymi trendami podczas aranżacji własnej przestrzeni wypoczynku. Inspiracje sypialni oraz ciekawe aranżacje znalezione w Internecie, na blogach czy na specjalistycznych stronach wnętrzarskich to ogromna pomoc w wyborze stylu, motywu przewodniego oraz innych, równie ważnych szczegółów.

Aranżacja sypialni zależy od wielu czynników. Wpływ na to ma jej powierzchnia, rozmieszczenie okien, lokalizacja gniazdek bądź grzejników, a także wysokość sufitu. Równie ważny jest także budżet, jaki możemy poświęcić dla tego pomieszczenia. Podczas projektowania własnej sypialni, warto więc w pierwszej kolejności stawiać na komfort snu oraz wypoczynek.

Projekt sypialni – od czego zacząć?

Urządzając własną sypialnię, pierwsze, czym powinniśmy się kierować to konkretny styl, kolorystyka oraz funkcjonalność sypialni. Jeśli projektujemy sypialnię od początku do końca, warto najpierw zwrócić uwagę na wykończenie podłogi i ścian, następnie na wyposażenie w postaci mebli, a na samym końcu na dodatki w stylu sztukaterii i innych. W sypialni, niezależnie od jej wielkości, każdy detal ma ogromne znaczenie i może wpłynąć na nasze samopoczucie. W rozplanowaniu sypialni oraz doborze kolorów może nam pomóc rozmieszczenie okien oraz usytuowanie względem stron świata. Bardzo często właśnie ten fakt zadecyduje, czy postawimy na jasne, czy na ciemne kolory w tym pomieszczeniu.

Czym wykończyć podłogę w sypialni?

Sypialnia kojarzy się z czymś miękkim i miłym w dotyku. Takie też powinny być podłogi w tym pomieszczeniu. Z tego powodu zazwyczaj w sypialni znajdziemy panele drewniane, które stanowią najbardziej przytulny materiał, wnoszą do wnętrza wiele ciepła i pozytywnych odczuć. Nie oznacza to, że całkowicie musimy zrezygnować z płytek ceramicznych. Inwestorzy sięgają po nie bardzo często zwłaszcza w dobie ogrzewania podłogowego. Bardzo dobrze sprawdzą się płytki, które swoim wyglądem imitują drewno.

Innym pomysłem na wykończenie podłogi są wykładziny winylowe, które swoim wyglądem mogą przypominać płytki ceramiczne. Wykładzina dywanowa w sypialni to strzał w dziesiątkę dla osób, dla których koniecznością jest stąpanie po miękkim, przytulnym materiale.

Ściany w sypialni – czym mogą się wyróżniać?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak pomalować ściany w sypialni. Jest to kolejna ważna kwestia do rozważenia. Jasne kolory sprawią, że sypialnia automatycznie będzie wyglądać na większą, bardziej przestronną. Nie jest to jednak konieczny zabieg, jeśli posiadamy duże pomieszczenie z bardzo dobrym oświetleniem z zewnątrz. Wtedy możemy poszaleć i zastosować całkowicie unikatowe kolory i połączenia.

Fantastycznie w sypialni sprawdzą się intensywne kolory nakładane na jedną ścianę, np. za łóżkiem. W takim ustawieniu możemy skorzystać z butelkowej zieleni, intensywnej czerwieni, a nawet odcienia granatowego. Bardziej delikatne osoby z pewnością postawią na barwy pastelowe, które aż tak nie oddziałują na zmysły.

Ciekawym zabiegiem może być wykorzystanie okładziny ściennej, również w przypadku jednej ściany. W sypialni z powodzeniem można ułożyć imitację cegły czy panele ścienne 3D. Panele dekoracyjne fantastycznie podkreślą oryginalność sypialni i sprawią, że zyska nietuzinkowej trójwymiarowości.

Na ściany w sypialni polecane są listwy ścienne, które mogą stać się samodzielną dekoracją lub w połączeniu z innymi elementami sztukaterii, np. listwy przysufitowe czy listwy przypodłogowe.

Oświetlenie, czyli wisienka na torcie

W aranżacji sypialni nie może zabraknąć oświetlenia. Jest to istotny dodatek, zwłaszcza po zmroku. Ważne jest, by nie decydować się na bardzo ostre oświetlenie, które mogłoby zniszczyć cały klimat sypialni. Dużo lepszym rozwiązaniem jest światło przygaszone, a przy okazji ciepłe, które sprawi, że każdy w tej sypialni będzie czuł się komfortowo i przytulnie.

Fantastycznym rozwiązaniem w kwestii oświetlenia są listwy oświetleniowe sufitowe oraz listwy oświetleniowe ścienne. Pozwalają na wykorzystanie taśmy LED, która jest gwarancją bardzo długiej żywotności oraz bardzo niskich rachunków za prąd. Aktualnie wybór listew oświetleniowych sufitowych i ściennych jest ogromny, dzięki czemu do każdej sypialni można dobrać coś wyjątkowego.

Meble gwarancją wypoczynku

Nie ulega wątpliwości, że najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko. Podczas snu odpoczywa nie tylko nasza psychika, ale także ciało, dlatego łóżko musi nie tylko pasować do całej aranżacji, ale również być wygodne i komfortowe. Za to odpowiada dobrze dobrany materac, który powinien zostać przez nas przetestowany.

Duża sypialnia pozwala na wstawienie szafy na ubrania czy komody. Przy łóżku bardzo często goszczą szafki nocne, na których można położyć noszone na co dzień okulary, budzik czy telefon komórkowy. W sypialni świetnie sprawdza się również komoda, na której można postawić telewizor.

Oferta

Listwy oświetleniowe sufitowe

Listwy oświetleniowe ścienne

Listwy do zabudowy
karnisza

Panele ścienne

Przewiń na górę