Oświetlenie ledowe jest często montowane we współczesnych mieszkaniach. Ten rodzaj oświetlenia jest niezwykle chętnie wybierany między innymi ze względu na mały pobór prądu. Listwy LED są energooszczędne, a dodatkowo pięknie zdobią wnętrza. Jak je wykorzystać?

W jakim miejscu w pomieszczeniu zamontować listwy ledowe?

Zalety, jakie posiadają listwy ledowe, takie jak przyjemne światło, energooszczędność, możliwość wybrania koloru światła i jego barwy, sprawiają, że ten typ oświetlenia coraz częściej gości w naszych domach. Oświetlenie ledowe można stosować jako jedyne źródło światła lub dodatkowe podświetlenie określonych miejsc we wnętrzach.

Najczęściej oświetlenie ledowe montuje się na suficie. W ten sposób można oświetlić pomieszczenie lub jego wybrane obszary za pomocą światła rozproszonego, które pozwala uzyskiwać ciekawe aranżacje. LED sufitowy sprawia, że wnętrze staje się bardziej eleganckie, a także przytulne i klimatyczne.

Innym często wykorzystywanym miejscem do zamontowania oświetlenia jest listwa przypodłogowa. Zwykle oświetlenie ledowe przy podłodze pełni funkcję dodatkowego źródła światła. Może ono być stosowane w domu prywatnym, doskonale się prezentuje także w pomieszczeniach restauracyjnych, hotelach oraz biurach.

Listwa ledowa może być zamontowana także w każdym innym miejscu w pomieszczeniu, np. na pojedynczej ścianie, w poziomie oraz w pionie, aby podświetlić określone powierzchnie lub ciekawą strukturę ścian. Bardzo ciekawie wyglądają także odpowiednio podświetlone dekoracje okienne.

Jak zamaskować taśmy ledowe?

Wiele zalet oświetlenia ledowego sprawia, że jest ono często stosowane we wnętrzach. Dzieje się tak także dlatego, że ledy sufitowe montuje się bardzo łatwo i szybko. Do tego celu warto zastosować listwy maskujące wykonane ze styropianu. Listwy tego typu oferowane są jako jeden z wielu różnych elementów sztukaterii ściennej do wnętrz. Można dobrać inne rodzaje dekoracji w tym samym stylu i stworzyć ciekawą aranżację.

W sprzedaży dostępne są listwy do montowania oświetlenia ledowego zarówno na suficie, jak i na ścianie. Listwy i gzymsy sufitowe posiadają specjalne rowki, w których mieści się listwa led sufitowa. Podobnie skonstruowane są listwy przypodłogowe oraz maskownice karniszy.

Listwy sztukateryjne produkuje się ze styropianu, dzięki czemu są one niezwykle lekkie i łatwe w montażu. Wykonane są one ze styropianu EPS200, pokrytego specjalnym tynkiem sztukatorskim. Do montażu wykorzystuje się odpowiedni klej. Dzięki temu bez problemu i szybko można je także zdemontować. Listwy styropianowe należy pomalować na dowolny kolor farbami wewnętrznymi.

W jakich wnętrzach warto zamontować listwy LED?

Światło led sufitowe doskonale wygląda we wnętrzach utrzymanych w różnym stylu. Listwy maskujące ledy mogą posiadać bogate zdobienia, można je także połączyć z innymi rodzajami listew i dekorów sztukateryjnych. Taka aranżacja doskonale wygląda w pomieszczeniach w stylu klasycznym lub rustykalnym. Z kolei gładkie, minimalistyczne listwy oświetleniowe, pomalowane np. ciemnym odcieniem farby, doskonale pasują do nowoczesnych pomieszczeń oraz mieszkań w stylu loftowym.

Dodatkowe oświetlenie ledowe stanowi piękną dekorację salonu. W jakich jeszcze pomieszczeniach dobrze wygląda listwa LED? W sypialni można z powodzeniem stosować listwy przypodłogowe. Dzięki temu można podkreślić intymny klimat takiego wnętrza. Warto wiedzieć, że listwy do oświetlenia ledowego są odporne na zmienną temperaturę i wilgoć. Dlatego oświetlenie LED można także zamontować w kuchni, np. do podświetlenia przestrzeni roboczej oraz w dowolnym miejscu w łazience. Do tych pomieszczeń należy wybrać także taśmy ledowe zabezpieczone przed działaniem wilgoci.

Kolejnym miejscem, w którym warto zainstalować ledy sufitowe, jest pokój dziecięcy. Do stworzenia ciekawej aranżacji przydać się mogą taśmy ledowe o wielokolorowej barwie, dzięki czemu pokój może być bardziej radosny. Świetnie wyglądają także listwy LED sufitowe oferujące światło białe. Listwy można także zamontować w pokoju dziecka na ścianie, np. przy biurku lub przy łóżku.

Rodzaje taśm ledowych

Do wykonania oświetlenia ledowego potrzebne są listwy do ich zamontowania, np. te wykonane ze styropianu. Mogą być one zamontowane w każdym miejscu w  pomieszczeniu, ponieważ są trwałe i łatwe w montażu. W sprzedaży dostępne są listwy gładkie oraz z ciekawymi dekorami, w różnych rozmiarach i wzorach. Oprócz listew maskujących potrzebne są także taśmy LED i inne akcesoria montażowe.

Listwy ledowe sufitowe oferowane są często już w komplecie z taśmą oraz pozostałymi akcesoriami, takimi jak zasilacz, ściemniacz, pilot i uchwyty montażowe. Taśmy ledowe mogą różnić się długością, ilością diod oraz ich mocą, są energooszczędne i emitują miłe dla oka światło wielokolorowe oraz białe. Gotowe zestawy oświetlenia led gwarantują, że wszystkie elementy będą odpowiednio dobrane, a zasilacz będzie pasował do długości taśmy. Warto pamiętać, że oświetlenie stosowane w kuchni lub łazience powinno być zabezpieczone przed wilgocią, np. powłoką silikonową.

Oferta

Listwy oświetleniowe sufitowe

Listwy oświetleniowe ścienne

Listwy do zabudowy
karnisza

Panele ścienne

Przewiń na górę