Bonie, a kolor elewacji? – z jakim kolorem współgrają bonie elewacyjne

Bonie, a kolor elewacji?

Bonie, a kolor elewacji? – z jakim kolorem współgrają bonie elewacyjne? Na to pytanie nie ma chyba jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko przecież zależy od indywidualnych preferencji. Poza tym pamiętajmy, w dzisiejszych czasach można śmiało powiedzieć, że wszystko jest modne. Spójrzmy jednak na panujące aktualnie trendy rynku wnętrzarskiego. Bonie jako jeden z elementów dekoracyjnych zewnętrznej części budynku w oryginale mają kolor biały lub lekko beżowy. Stosowane są do dekoracji narożnikowej budynków lub jako listwy do boniowania ścian. Bez względu na rodzaj budynku, czy nowoczesny czy klasyczny, a nawet rustykalny. Boniowanie to coraz częściej wykorzystywany sposób do dekoracji elewacji.

bonie
bonie

W rustykalnym i klasycznym stylu budynków, bonie świetnie komponują się z delikatnym i spokojnym kolorem. Przez fakt, iż przedstawiciele stylu klasycznego i rustykalnego. Cechują się wieloma innymi dodatkami dekoracyjnymi, bonie elewacyjne doskonale dodają stylu całości pozostając w kolorze białym.

Nowoczesny dom, a boniowanie?

Domy ubrane w styl nowoczesny przez prostotę bryły takiego budynku, mogą pograć kolorystyką elewacji. Nawet nadanie jej i boniom dekoracyjnym, żywego lub kontrowersyjnego koloru elewacji, nie zaburzy obrazu całości. Bońki użyte na budynkach, które cechują się nowoczesną i surową formą mogą być dodatkowo wyróżnione przez nadanie im koloru zgoła innego niż cała elewacja. Zabieg ten można zastosować również w odwróceniu, kiedy to boniowanie pozostają w formie klasycznej bieli a cała elewacja przedstawia ciemną kolorystykę.

Boniowanie ścian zewnętrznych dziś popularne jest w formie przedłużonej poziomej jako dekoracja uzupełniająca światło okna oraz w formie pionowej w celu optycznego wydłużenia wysokość budynku. Boniowanie w różnych formach, kształtach i wielkościach zaskakują możliwościami ich stosowania.

Tak naprawdę wszystko zależy od naszej wyobraźni i od celu jaki chcemy osiągnąć wykańczając dom na zewnątrz.

Boniowanie
Boniowanie

Bonie jako elementy sztukaterii elewacyjnej wykonane są z najwyższej jakości styropianu EPS 200 i pokryte specjalną powłoką z kruszywa kwarcowego. Dzięki czemu są twarde, a zarazem trwałe, lekkie i łatwe w montażu. Można nadawać im dowolny kolor co jest bezapelacyjnie największym atutem, gdyż aranżację elewacji można zmieniać. Tym sposobem, kiedy tylko kolejne trendy narzucą modniejsze kolory. Bonie styropianowe to prosty sposób by udekorować zewnętrzną część domu, podnieść jego wizualne walory, być zawsze na czasie z obowiązującymi trendami oraz zwiększyć wartość budynku.